ZOO WROCŁAW

ZOO WROCŁAW

Ogród zoologiczny to „must see” każdej wizyty we Wrocławiu. Mieszka tu 12 tysięcy zwierząt z 1,1 tysiąca gatunków, których nie da się zobaczyć podczas jednej wizyty.

Największą atrakcją ogrodu pozostaje Afrykarium, czyli pierwsze w Polsce oceanarium, gdzie w 21 akwariach i basenach o pojemności 15 mln litrów mieszka ponad 250 gatunków zwierząt. Wśród nich są nie tylko ryby, w tym uwielbiane rekiny i płaszczki, ale również hipopotamy i krokodyle nilowe, mrówniki, manaty, antylopy dikidik, żółwie pustynne, mangusty, wiewiórki przylądkowe, czaple złotawe, warzęchy, toko nosate czy czyraki fioletowe. Koniecznie zobaczyć też trzeba ekspozycje „Smoki z Indonezji”, gdzie można podziwiać największe jaszczurki świata nazywane smokami, „Terytorium panter”, gdzie mieszkają pantery mgliste i śnieżne, „Ostoję wilków” z rodzimymi wilkami szarymi, czy „Odrarium”, gdzie można zapoznać się z ekosystemem rzeki, sąsiadki zoo, w tym ok. 30 gatunków ryb i ponad 45 gatunków roślin lądowych i wodnych.

Jeśli ktoś jest miłośnikiem rzadkich gatunków zwierząt, to wrocławskie zoo jest dosłownie „rajem”. Mieszkają tu przedstawiciele m.in. okapi, manatów, tygrysów sumatrzańskich, manuli, kanczyli filipińskich, danieli mezopotamskich, gibonów białopoliczkowych (czarnych), makaków czubatych, hipopotamów karłowatych, lemurów alaotrański i koroniasty, kaczorków celebeskich, takinów złotych, waranów
z Komodo, żółwi McCorda, czy żab z Titcaca.

Dlaczego „must see” przy każdej wizycie w stolicy Dolnego Śląska? Bo wrocławskie zoo nieustannie się zmienia proponując nowe atrakcje dla zwiedzających. Najnowszą jest sezonowa usługa pn. „Daj się oprowadzić” (do końca sierpnia 2020 r.). To oferta na zwiedzanie zoo w grupie najwyżej 10 osób pod przewodnictwem pracownika zoo – edukatora. Do wyboru są trzy tematyczne trasy, na które można się wybrać w dni robocze o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. To doskonały pomysł na niespodziankę dla dzieci i dorosłych czy randkę.

Więcej
o „Daj się oprowadzić” na: http://zoo.wroclaw.pl/pl/daj-sie-oprowadzic-czyli-zwiedzaj-zoo-z-ekspertem-.htm.

Warto zaznaczyć, że zoo angażuje się w ochronę gatunkową zwierząt. Odwiedzając wrocławski ogród zoologiczny każdy dokłada „cegiełkę” do tych działań. Można również zaangażować się bardziej, wspierając Fundację DODO

Na zwiedzanie należy zarezerwować sobie minimum 3 do 4 godzin.

Gdzie jesteśmy ?

ZOO Wrocław

ul. Z. Wróblewskiego 1-5
51-618 Wrocław

www.zoo.wroclaw.pl