Zamek Międzylesie to jeden z najstarszych i największych kompleksów zamkowo-pałacowych w Polsce. Najstarsze wzmianki o grodzie warownym sięgają IX w, kiedy tereny te należały do czeskich władców. Kolejni właściciele rozbudowywali Zamek – do dzisiaj zachowały się, rozlokowane wokół dziedzińca zamkowego: średniowieczna wieża, skrzydło renesansowe z małym wewnętrznym dziedzińcem i dwa skrzydła barokowe.

Obecnie w jednym ze skrzydeł barokowych znajdują się: restauracja, kameralny hotel oraz sale konferencyjne. Ponadto w kompleksie funkcjonuje galeria sztuki, organizowane są koncerty muzyki i plenery artystyczne. Kilka razy dziennie odbywa się zwiedzanie z przewodnikiem. Jest też historyczna ścieżka do przejścia bez przewodnika. Można również umówić się na zwiedzanie nocne z duchami. Podczas zwiedzania oglądamy m.in. sgraffito z 1580r., ozdobne piece kaflowe, salę balową (tzw salę szeptów) z przepięknymi stiukowymi portalami i kominkiem oraz ozdobnym piecem z dekoracjami ze sztukaterii, paradną klatkę schodową z zdobną m.in. w kamienne gazony, zabudowany krużganek (Pierwsza w Polsce galeria projektu znanego włoskiego architekta Jakobo Carove) i wiele innych.

Położenie obiektu

Zamek znajduje się w miejscowości Międzylesie, Plac Wolności 42, 57-530 Międzylesie

Dostępność

Całoroczny.

Opis miejsc i pokoi

Liczba miejsc: Maksymalnie 35 w Zamku i 57 na podzamczu czyli 92 miejsc, ale w tym 14 łóżek piętrowych. Po zamianie łóżek piętrowych  na zwykłe ilość miejsc spada do:

35 w ZAmku i 45 na podzamczu –  80

Liczba pokoi: 22 z tym – część pokoi to apartamenty rodzinne 2 pokojowe i jeden 3 pokojowy z dodatkowym czwartym pokojem na poddaszu.

Parking

Bezpłatny

Dodatkowe informacje

Dzieci do lat 4: Bezpłatnie
Dzieci do lat 8: 25% zniżka
Zwierzęta domowe: 30 zł – doba

www.zamekmiedzylesie.pl