TWIERDZA SREBRNA GÓRA

TWIERDZA SREBRNA GÓRA

Unikatowy obiekt w skali militarnego dziedzictwa kulturowego Europy i jedną z najważniejszych atrakcji Dolnego Śląska. Największy podziw budzi potężny Donjon, jeden z najciekawszych obiektów fortyfikacji epoki nowożytnej. Rozległość całego zespołu i jego lokalizacja na szczytach zalicza srebrnogórską warownię do największych górskich założeń obronnych naszego kontynentu.

Podczas pobytu odwiedzający goście mają możliwość spotkać się z przewodnikiem- żołnierzem, który w interesujący sposób przedstawia historię i ciekawostki Twierdzy.

W programie zawarte jest m.in. zwiedzanie kazamat, w tym  z podziemnym ujęciem wody wraz ze studnią (53m głębokości wykute w skale) i mechanizmem poboru, podziemnym mostem zwodzonym, przejście przez najgłębszą fosę w Polsce. Dorośli, dzieci, czy młodzież poznają również cały wachlarz artylerii fortecznej stosowanej do obrony twierdzy wraz z wystrzałem z repliki największego na Śląsku działa. Wszystkie atrakcje i ekspozycje przygotowano tak by nie zmęczyć i zanudzić odbiorców, wręcz przeciwnie by pozwolić na przeniesienie się w czasy XVIII wiecznego funkcjonowania górskiej fortecy.

Polecamy:

  • nocne zwiedzanie twierdzy
  • ciekawe propozycje dla zorganizowanych grup szkolnych
  • punkt widokowy na koronie Donjonu
  • święto Twierdzy ( druga sobota czerwca)
  • Festiwal Piwa i Sera ( trzecia sobota lipca)

Gdzie jesteśmy?

Twierdza Srebrna Góra

ul. Kręta 4
57-215 Srebrna Góra

 www.forty.pl