ŚREDNIOWIECZNY PARK TECHNIKI W ZŁOTYM STOKU

 ŚREDNIOWIECZNY PARK TECHNIKI

Wymarzone miejsce, dla wszystkich miłośników historii i średniowiecznej technologii. Z łatwością można się tu przenieść do magicznej krainy wyobraźni, gdzie na własne oczy obejrzymy życie średniowiecznej wioski, a także poznamy wiele niezwykłych wynalazków tamtej epoki.

Średniowieczny Park Techniki znajduje się w Złotym Stoku, około 400 metrów od Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Złota. Można więc, za jednym razem, z powodzeniem odwiedzić obie te atrakcje, do czego serdecznie zachęcamy. Park to jedyna w Europie tak wiernie oddana replika średniowiecznej osady górniczej, w której oprócz budynków można obejrzeć średniowieczne urządzenia zbudowane w skali 1:1. Urządzenia zostały wykonane na podstawie rycin Georgiusa Agricoli i są naprawdę imponujące, zarówno rozmiarami, jak i stopniem oddania szczegółów. Można przekładowo obejrzeć 15-metrowy kierat, 3-tonowe koło deptakowe, a nawet przejechać się repliką czołgu wymyślonego przez Leonarda DaVinci. Dodatkową atrakcją jest możliwość zejścia do pełnego tajemnic, podziemnego tunelu, a wycieczkę zakończyć wizytą w Chacie złotostockiego Kata

To wszystko sprawia, że Park jest miejscem, które zdecydowanie powinien odwiedzić każdy turysta i miłośnik historii. Będąc na Dolnym Śląsku, w okolicach Złotego Stoku, po prostu trzeba się tu znaleźć.

Gdzie jesteśmy ?

Średniowieczna Osada Górnicza – Park Techniki

Złota 2
57-250 Złoty Stok

www.parktechniki.eu