POWIAT KŁODZKI

Powiat Kłodzki leży w południowo-zachodniej części Polski, w Sudetach Środkowych i Wschodnich, otoczony icznymi pasmami górskimi. Dzięki niezwykłym walorom przyrodniczym, ale także bogactwu dziedzictwa kulturowego, jest obszarem o wybitnych walorach rekreacyjnych, wypoczynkowych i uzdrowiskowych.

Szlaki turystyczne: piesze, rowerowe i narciarskie prowadzące przez cenne przyrodniczo tereny wśród malowniczego krajobrazu, uzdrowiska z pełnym wachlarzem zabiegów dla zdrowia i urody i bezcennymi wodami mineralnymi, ośrodki narciarskie, stawy łowieckie, kąpieliska oraz liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi to doskonała oferta dla turystów, wczasowiczów i kuracjuszy. W okolicy znaleźć można imponujące punkty widokowe, charakterystyczne formy skalne, piękne parki, fortyfikacje, podziemne labirynty, zabytkowe budowle. Na przyjeżdżających czekają komfortowe hotele i pensjonaty, sanatoria, gwarantujące rodzinną atmosferę i domową kuchnię gospodarstwa agroturystyczne, ośrodki spa, ale także schroniska górskie i kempingi. Różnorodność atrakcji turystycznych w połączeniu ze świeżym górskim powietrzem czyni z ziemi kłodzkiej doskonałe miejsce wyjazdów weekendowych, kolonii, konferencji, szkoleń jak i dłuższego wypoczynku.

Do najważniejszych walorów powiatu należą uzdrowiska: Kudowa-Zdrój, Duszniki-Zdrój, Polanica Zdrój oraz Lądek-Zdrój i Długopole-Zdrój, które mają świetną renomę w kraju i zagranicą. Wyjątkowo cenny przyrodniczo i atrakcyjny krajobrazowo jest Park Narodowy Gór Stołowych, gdzie zobaczyć można unikalne formy skalne. Główną atrakcją turystyczną Kłodzka – stolicy powiatu – jest Twierdza Kłodzka, bezcenny zabytek architektury militarnej.

STAROSTWO POWIATOWE W KŁODZKU

ul. Okrzei 1

57-300 Kłodzko

tel. (+48) 74 865 75 23

fax  (+48) 74 867 32 32

www.powiat.klodzko.pl