Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim

Będąc w rejonie Dolnego Śląska warto zwrócić uwagę na średniowieczny Zamek Grodno,w Zagórzu Śląskim w Gminie Walim. Wybudowany na szczycie wzgórza Choina w północnej części Gór Sowich jest on jednym z najbardziej malowniczo położonych i najciekawszych zamków na Śląsku.

Dzieje Zamku Grodno sięgają zamierzchłych czasów, ale pierwszy zachowany dokument świadczący o istnieniu zamku pochodzi dopiero z 1315 r, chociaż według niektórych źródeł, pierwsze obwarowania mogły powstać już około roku 800. Zamek przez lata był sukcesywnie rozbudowywany. W XV w. była to siedziba rycerzy-rabusiów, którzy wraz ze swoimi drużynami trudnili się rozbojami i grabieżą.


Obecnie zabytek stanowi nie lada atrakcję turystyczną zawierającą pokaźne kolekcje antyków oraz pamiątek z przeszłości. Zamek jest zachowany w dobrym stanie i spora jego część jest udostępniona zwiedzającym.

Pod okiem przewodnika turyści zostaną oprowadzeni po dostępnych częściach zamku i będą mogli wysłuchać wielu interesujących historii oraz legend. Na trasie zwiedzania znajduje się sala tortur, sala myśliwska i rycerska, lochy ze szkieletem księżniczki Małgorzaty oraz taras widokowy z przepiękną panoramą na cztery strony świata.

Zamek Grodno to kolejne warte zwiedzenia miejsce na Dolnym Śląsku, które zdecydowanie trzeba odwiedzić!

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę