Twierdza Kłodzko

Dolny Śląsk obfituje w różnego rodzaju zamki, twierdze i pałace. Jedną z nich jest Twierdza Kłodzko, o dużej wartości historycznej, a dzięki temu, że po dziś dzień zachowała się w dobrym stanie, turyści z całej Polski, a nawet świata chętnie przyjeżdżają do Kłodzka, by zwiedzić to miejsce. Twierdzę udostępniono turystom i uznano za zabytek już w 1960 roku. Zwiedzanie fortyfikacji odbywa się w towarzystwie przewodnika, ubranego w historyczny mundur.


Z bastionów górujących nad Kłodzkiem można podziwiać panoramę miasta oraz gór otaczających Ziemię Kłodzką. Jednak atrakcje nie kończą się na samym zwiedzaniu twierdzy. Goście mogą przejść szkolenie artyleryjskie i zobaczyć jak korzystało się z armat, a także zwiedzić podziemia twierdzy zwane labiryntami. Trasa obejmuje ponad kilometr podziemnych chodników kontrminerskich, rozciągających się pod stokiem bojowym Twierdzy.

Twierdza to miejsce owiane aurą tajemniczości, gdzie z pewnością każdy odnajdzie dla siebie coś interesującego. Przewodnicy oprowadzający po Twierdzy w ciekawy sposób opowiedzą o burzliwej historii tej fortyfikacji i odkryją jej sekrety. Chociaż niektóre tajemnice skrywane przez Twierdzę zostały pogrzebane na wieczność...

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Twierdza kłodzko Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę