Szlak Ginących Zawodów

Szlak Ginących Zawodów to miejsce, w którym zatrzymuje się czas zarówno dorosłym jak i dzieciom. To niesamowita podróż w przeszłość i możliwość poznania zawodów, których albo już nie ma, albo wkrótce nie będzie. Postępująca automatyzacja i rozwój technologii sprawiają, że dla wielu niegdyś popularnych zawodów, obecnie nie ma już miejsca. Jednak skansen taki jak Szlak Ginących Zawodów, nie pozwala o nich całkowicie zapomnieć.


W pracowni garncarskiej można na własne oczy zobaczyć, jak powstają gliniane naczynia. Chętni mogą również własnoręcznie wytworzyć takie naczynie. Z kolei w domu chleba można zapoznać się z tradycyjnym sposobem pozyskiwania mąki i zobaczyć prawdziwy piec do wypieku chleba. W chatce robótek ręcznych i dawnego sprzętu gospodarstwa domowego zwiedzający mają okazję obejrzeć przedmioty codziennego użytku. Zawsze największą popularnością cieszy się kuźnia w której można zobaczyć jak z kawałka żelaza powstawały na przykład podkowy. Turyści mają także możliwość wejść na wiatrak typu Koźlak z 1902 roku, a także obejrzeć zwierzyniec, a w nim mniej lub bardziej egzotyczne gatunki zwierząt.

Dla grup zorganizowanych dzieci i dorosłych odbywają się biesiady w wiejskim stylu w specjalnie do tego przygotowanym drewnianym szałasie. Szlak Ginących Zawodów to wyjątkowo urokliwe miejsce, które można eksplorować godzinami, wciąż odkrywając nowe rzeczy.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Szlak ginących zawodów W przygotowaniu

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu W przygotowaniu

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę