Kopalnia Węgla w Nowej Rudzie

Turystyczna Kopalnia w Nowej Rudzie to kolejny, warty odwiedzenia punkt na turystycznej mapie Dolnego Śląska, gdyż jest to najstarsza kopalnia węgla w Polsce. Obiekt jest dostępny zarówno dla osób indywidualnych, jak i grup zorganizowanych w każdym wieku. Podczas wyprawy pod okiem przewodnika, zwiedzający poznają ciężką i niebezpieczną pracę górników, a przewodnik opowie o wielu historiach i legendach związanych z tym miejscem.


Zwiedzając podziemne labirynty, turyści mogą poczuć się tak, jakby górnicy jedynie zrobili sobie przerwę w pracy. Wszędzie można zobaczyć narzędzia pozostawione w naturalnym stanie. Można ich użyć i zobaczyć w jaki sposób działają. W kopalni można obejrzeć również maszyny – między innymi oryginalny kombajn ścianowy. Dodatkową atrakcją jest możliwość wycieczki na pobliską hałdę i za pomocą odpowiedniego sprzętu geologicznego, udostępnianego podczas wycieczki, poszukiwanie odcisków roślin sprzed 300 mln. lat. Znaleziska można potem zabrać ze sobą do domu. Po udanej wyprawie w głąb kopalni, turyści mogą odpocząć w pobliskiej karczmie, by w górniczym klimacie skosztować lokalnych przysmaków i regionalnego piwa.

Podziemna trasa jest największą turystyczną atrakcją w Nowej Rudzie. Warto poświęcić kilka godzin na zwiedzanie i odkrywanie tajemnic, jakie skrywają podziemia.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Kopalnia węgla w Nowej Rudzie Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę