Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to jedno z obowiązkowych miejsc do zwiedzenia, podczas wyprawy w okolice Masywu Śnieżnika. Jaskinia jest umiejscowiona na prawym zboczu doliny Kleśnicy, na stoku góry Stromej. O tym, że co roku odwiedzana jest przez tysiące turystów, decyduje nie tylko sama lokalizacja, ale przede wszystkim jej magiczny urok. Korytarze Jaskini Niedźwiedziej ciągną się horyzontalnie na kilku poziomach. Najlepiej rozwinięte, oferujące mnóstwo ciekawych widoków, są piętra środkowe oraz dolne.


Łączna długość korytarzy Jaskini Niedźwiedziej to ponad 4,5 kilometra, natomiast różnica pomiędzy najwyższym, a najniższym punktem wynosi ponad 100 metrów. Jest to największa jaskinia Sudetów i jedna z głębszych jaskiń w Polsce, z którą konkurować mogą jedynie jaskinie zlokalizowane w obszarze krasu tatrzańskiego. Dla ruchu turystycznego udostępniony jest tzw. Poziom Środkowy, który można zwiedzać, wędrując Trasą Turystyczną. Takie przejście z przewodnikiem zajmuje ok. 45 min. Od niedawna można skorzystać z Trasy Ekstremalnej i zobaczyć w ten sposób jaskinię oczami grotołaza. W pawilonie wejściowym znajduje się ciekawa ekspozycja historyczno-przyrodnicza, a na filmie można zobaczyć efekt odkryć speleologów.

Jaskinia Niedźwiedzia w Kletnie to miejsce o wyjątkowym uroku i mikroklimacie, które podlega ochronie. Dlatego przed przyjazdem należy obowiązkowo wcześniej zarezerwować bilety.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Jaskinia Niedźwiedzia w kletnie Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę