Przygotowując i opisując na łamach Aktualności, chcemy przybliżyć Państwu najciekawsze miejsca na Dolnym Śląsku.

 


Artykuły

Przedstawienie atrakcji turystycznych

Artykuły Wydarzenia

Reportaże i propozycje turystyczne

 

 

Zaliczyć do nich możemy:

>>> Sławne Twierdze

>>> Ciekawe Muzea

>>> Tajemnicze Zamki

>>> Miejsca z Aktywną Rozrywką

>>> I wiele innych... 

 

Potwierdzeniem na to są liczne atrakcje turystyczne, organizowane imprezy plenerowe, co zalicza ten region do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych miejsc przez turystów.

Miejsca te wzbogacają nas o wiedzę historyczną, ale także liczne oferty rekreacyjne sprzyjają by wolny czas spędzić zdrowo w gronie rodziny i znajomych.

Jednym słowem odkrywanie zakątków i historii Dolnego Śląska potrafi łączyć "przyjemne z pożytecznym".

 

ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z ARTYKUŁAMI !!!

 

Kudowa-Zdrój atrakcje turystyczne miasta

Kudowa Zdrój

Kudowa Zdrój to malownicza i popularna miejscowość uzdrowiskowa, która położona jest w zachodniej części Kotliny Kłodzkiej, tuż przy granicy z Czechami. Sąsiedztwo Gór Stołowych zapewnia malownicze widoki, a także liczne szlaki rowerowe i turystyczne. Kudowa-Zdrój to unikalne obiekty muzealne - szczególnie ważnym miejscem jest tu Park Zdrojowy z naturalnymi źródłami wód mineralnych, które cieszą się zasłużonym zainteresowaniem przybywających kuracjuszy. Warto zwrócić uwagę na wyróżniający się wygląd Parku – XIX wiecznego charakteru nadają mu piękne, okoliczne budowle: Pijalnia Wód, Teatr oraz Zameczek. Prawdziwą ozdobą Kudowy-Zdrój są również zabytkowe budynki – pensjonaty, uzdrowiska oraz miejski ratusz.

Czytaj więcej...

POZNAJ NAJCIEKAWSZE MIEJSCA NA DOLNYM ŚLĄSKU!

Dolny Śląsk to prawdziwa skarbnica atrakcji turystycznych, która zdecydowanie zalicza się do prawdziwej czołówki najchętniej odwiedzanych regionów przez turystów. Nic w tym dziwnego, bo jeśli zaczniemy z bliska przyglądać się atrakcjom tego regionu to za każdym razem odkryjemy coś zupełnie nowego. Zobaczymy tu zamki, twierdze, muzea, wyjątkowe podziemne trasy turystyczne, a także całe mnóstwo fascynujących historii i legend.

Region Dolnego Śląska to naprawdę idealne miejsce na spędzenie wakacji, weekendu, a także wycieczki szkolnej czy obozu sportowego. Oprócz zabytków i obcowania z historią, znajdziecie tu również przepiękne widoki i niezapomniane przeżycia. Zapraszamy do Dolnego Śląska!

Czytaj więcej...