Duszniki-Zdrój to miasto, które jest ważnym ośrodkiem turystycznym i uzdrowiskowym Kotliny Kłodzkiej. Jego największym bogactwem naturalnym są źródła leczniczych wód mineralnych. Miasto położone jest na zachód od Kłodzka, niedaleko innych znanych uzdrowisk – Polanicy i Kudowy-Zdrój.

Czytaj więcej...

Gmina Walim zwana jest Krainą Sowiogórskich Tajemnic. Znajduje się w Środkowych Sudetach, u podnóża Gór Sowich, w malowniczej dolinie rzeki Walimki. Na zachodzie gmina graniczy z miastem Wałbrzych i Jedliną Zdrój, na wschodzie z Gminą Świdnica, na południu z Głuszycą, Nową Rudą i Pieszycami. Gmina Walim to region o wyjątkowych walorach turystycznych, historycznych i rekreacyjnych. To idealne miejsca dla osób chcących odpocząć od codziennych trosk i zaczerpnąć odrobiny ciszy oraz spokoju.

Czytaj więcej...

Deszczowe chmury powoli odchodzą w zapomnienie – najbliższy weekend zapowiada się niezwykle słonecznie. W takie dni nie warto siedzieć w domu. Pomożemy Wam zaplanować chwile pełne niesamowitych atrakcji. Wśród wydarzeń nadchodzącego weekendu, prym wiodą nasze magiczne zamki i twierdze.

Czytaj więcej...

Region Dolnego Śląska słynie z fantastycznych podziemnych tras turystycznych, które udostępnione zostały do zwiedzania turystom. Wciąż nieznana jest mroczna i tajemnicza historia wielu podziemnych miejsc.... Ciasne zakamarki jaskiń, mroczne korytarze sztolni oraz kopalnie z fascynującą historią. To wszystko i o wiele więcej odnajdziecie podążająć tropem atrakcji Turystycznej 13. W naszym zestawieniu postaramy się przybliżyć Wam historię, a także podać garść praktycznych informacji, które pomogą zaplanować niezapomnianą podróż w podziemia.

Czytaj więcej...

Jak podają źródła, Ziemia Kłodzka to teren dawnego hrabstwa kłodzkiego, który obejmuje Kotlinę Kłodzką wraz z otaczającymi ją terenami górskimi – Górami Stołowymi, Górami Sowimi, Górami Złotymi, Górami Bardzkimi, Górami Suchymi, Górami Bialskimi, Górami Orlickimi, Górami Bystrzyckimi, a także Masywem Śnieżnika. W tym regionie odnajdziecie wszystko to, co najbardziej fascynuje turystów – zamki, twierdze, kopalnie, podziemne trasy turystyczne, muzea, zabytkowe kościoły, szczyty gór, a także piękno dzikiej przyrody. Turystyczna 13 zabierze Was w podróż po najciekawych miejscach Ziemi Kłodzkiej.

Czytaj więcej...