Podziemna Trasa Sztolnie Walimskie

Podczas II wojny światowej Dolny Śląsk był regionem o szczególnie nasilonych działaniach militarnych, dlatego znajduje się tu wiele interesujących obiektów i pozostałości z tego okresu. Przez wiele lat zapomniane, obecnie stanowią wyjątkowe atrakcje turystyczne, do których ściągają ludzie nie tylko z Polski, ale również z całej Europy.


W rejonie Gór Sowich, były prowadzone szeroko zakrojone, niemieckie prace budowlane pod kryptonimem „Riese" („Olbrzym"). Budowa nie została ukończona, a jej pozostałością jest szereg podziemnych tuneli, bunkrów i budowli naziemnych. Budowa kompleksu była prowadzona z ogromnym rozmachem i świadczyć mogą o tym doskonale zachowane bunkry, korytarze i ogromne hale. Tajemniczość tego miejsca co roku przyciąga w rejon Dolnego Śląska rzesze badaczy i poszukiwaczy przygód. Dostępną dla ruchu turystycznego część kompleksu „Riese", można zwiedzać indywidualnie i grupowo.

Zapraszamy do jednego z najciekawszych i najbardziej tajemniczego obiektu wojskowego na terenie Gór Sowich. Obiekt wyposażony jest w system audiowizualny, który potęguje doznania podczas zwiedzania. Uzupełnieniem jest makieta bomby latającej V1 oraz makieta rakiety V2.

Drogi odkrywco proponujemy Ci:

Odwiedź oficjalną stronę atrakcji Podziemna trasa Sztolnie Walimskie Wchodzę

Zarezerwuj termin Wybierz dogodną datę przyjazdu Rezerwuję

Błyskawiczny kontakt Wypełnij zapytanie ofertowe Piszę