GMINA BYSTRZYCA KŁODZKA

Gmina Bystrzyca Kłodzka położona jest w południowej części Kotliny Kłodzkiej. Obszar gminy rozciąga się między Górami Bystrzyckimi a Masywem Śnieżnika. Zróżnicowane ukształtowanie terenu dają turystom wachlarz możliwości wypoczynkowych, od wytyczonych szlaków pieszych, tras narciarstwa biegowego i zjazdowego, wspinaczki górskiej oraz tras rowerowych. Przez Gminę Bystrzyca Kłodzka przebiega trasa rowerowa typu singletrack, stanowiąca część trasy Singletrack Glacensis, która jest największą siecią tras rowerowych w Europie (220 km łącznie).

Gmina obejmuje 39 miejscowości z czego dwie o znaczących walorach uzdrowiskowych (Międzygórze i  Długopole-Zdrój). Znajdują się tu Śnieżnicki Park Krajobrazowy, uzdrowiska i stacje klimatyczne oraz wiele innych osobliwości turystycznych i przyrodniczych. Sercem gminy jest Bystrzyca Kłodzka, Miasto Królewskie bogate w historię, kulturę i zabytki do których prowadzi wytyczona Miejska Trasa Turystyczna.

Urokliwe widoki jakie rozciągają się na horyzoncie ale też bogactwo przyrodnicze, historyczne i kulturowe sprawia, że Bystrzyca Kłodzka jest miejscem które często pojawia się w różnych produkcjach filmowych i dokumentalnych. To tutaj kręcone były sceny do kultowego serialu „Czterej pancerni i pies”, do filmów „Nowy Jork, czwarta rano”, „Pierwszy dzień Wolności”, „Stacja”, „Boża Podszewka II”, „Sezon na leszcza”, „Nikt nie woła” w reż. Kazimierza Kutza oraz „Pokot” w reż. Agnieszki Holland.

Gwarantując miłe i aktywne spędzenie czasu z dala od wielkomiejskiego zgiełku i codziennych kłopotów, zachęcamy wszystkich do poznania naszej gminy.

 

GMINA BYSTRZYCA KŁODZKA

Plac Wolności 1 (Ratusz)

57-500 Bystrzyca Kłodzka

tel (+48) 74/ 811 76 00

fax (+48) 74/ 811 15 88

www.bystrzycaklodzka.pl